Arkas Lojistik, Fretlog’u satın aldı; Hindistan’da da büyüyecek

Arkas Lojistik, Fretlog’u satın aldı; Hindistan’da da büyüyecek

Arkas Holding Lojistik Grubu, global yatırımlarına Hindistan’ı da ekledi. Şirket, Hindistan’ın önemli lojistik şirketlerinden Fretlog’un yüzde 80 hissesini satın aldı. İki şirket arasındaki anlaşma, iki firma üst yöneticilerinin katılımıyla imzalandı.

İki şirket arasındaki anlaşma, Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Diane Arcas Göçmez, Arkas Holding Lojistik Grubu Başkanı Onur Göçmez, Fretlog Yönetici Ortağı Muharrem Dursun’un katıldığı imza töreni ile açıklandı.

Arkas Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Diane Arcas Göçmez, Hindistan’ın lojistik sektörü için önemine vurgu yaparak, “Hindistan 3.7 trilyon dolarlık GSMH ve 1.4 milyarı aşan nüfusuyla dünyanın en büyük beşinci ekonomisi. 20 yıldır ortalama yıllık yüzde 6’lık büyüme oranıyla dikkat çeken Hindistan’ın 2030’da dünyanın en büyük üçüncü, 2075’te ise en büyük ikinci ekonomisi olması bekleniyor. Küresel jeopolitikte kurulan koridorlar hep Hindistan ile Avrupa’yı ve ABD’yi bağlayabilme hedefine odaklı. 2000’de imzalanan Kuzey-Güney Koridoru, bu yıl imzalanan Hindistan-Ortadoğu- Avrupa Koridoru Hindistan’ın önemini ortaya koyuyor. Tüm bu çerçevede Hindistan’da olmak bize büyük bir güç katacak” açıklamasını yaptı.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.