BMC yeni otobüs modelini Hopa’da tanıttı

BMC yeni otobüs modelini Hopa’da tanıttı

BMC Yolcu taşımacılığında kullanılacak çok amaçlı yeni Otobüs modelinin tanıtımını Hopa’da gerçekleştirdi.

BMC Yolcu taşımacılığında kullanılacak çok amaçlı yeni Otobüs modelinin tanıtımını Hopa’da gerçekleştirdi.

Hopa Cumhuriyet Meydanında gerçekleştirilen yeni model Otobüs tanıtımında ev sahipliğini yapan Uzunkaya Motorlu Araçlar LTD. ŞTİ. YK. Başkanı Muhammet Uzunkaya ve Artvin Otobüsçüler Derneği Başkanı İrfan Topaloğlu tanıtım toplantısına gelen konukları ile yakından ilgilenmeleri gözlerden kaçmadı.

Otobüs tanıtımına gelen Hopa Belediye Başkanı Taner Ekmekçi, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan, Kemalpaşa Belediye Başkan vekili, Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, Otobüs firmaları Hopa temsilcileri ve vatandaşlar katıldılar.

BMC Hopa Yetkili ve Yedek Parça Bayi Uzunkaya Motorlu Taşıyıcılar şirket başkanı Muhammet Uzunkaya, FSM Demirbaş Otobüs Satış Genel Müdürü Mehmet Suat Ömeroğlu, BMC Samsun Bölge Otobüs Satış yöneticileri Mustafa Altun ve Halil İbrahim Ataman tanıtım toplantısına katılan Belediye Başkanları ve diğer konuklara yeni Otobüs modeli hakkında ayrıntılı bilgiler aktardılar. Yeni Otobüs modelinde yangına karşı korumalı yeni bir sistem yerleştirildiği, Engelliler için Otobüse rahat binip-ineceği sistem, engebeli arazilerde ve her türlü zorlu şartlarda hareket kolaylığı ve şehir içi ulaşımda kolaylığı gibi bir dizi özellikleri kendi içinde barındırdığını davetlilere ve konuklara anlattılar.

bmc-lansman-artvin-(10).jpg

FENER RESTAURANTTA TANITIM YEMEĞİ VERDİLER.

 BMC Hopa Yetkili ve Yedek Parça Bayi Uzunkaya Motorlu Taşıyıcılar şirket başkanı Muhammet Uzunkaya ve BMC Yeni otobüs modelinin tanıtımı onuruna akşamda davetlilere Fener Restaurantta bir yemek verdi. Yemeğe Hopa-Borçka Belediye Başkanları, Kemalpaşa Başkan vekili, Hopa TSO Başkanı Osman Akyürek, Ardeşen TSO Başkanı Kuyumcu, HOPAPORT Genel Müdürü Meriç Burçin Özer ve diğer davetliler katıldılar.

Artvin Otobüsçüler Derneği Başkanı İrfan Topaloğlu yemek öncesi tüm konuklara “Hoş geldiniz” diyerek bir konuşma yaptı. Topaloğlu konuşmasında şunları söyledi: “Öncelikle Millet olarak son zamanlarda çok zor zamanlardan geçiyoruz. Böyle zamanlarda “Milli Birlik ve Beraberlik içerisinde olmaya ihtiyacımız var.

Hepimiz, Ülkemizin birliği ve beraberliği için üzerimize düşen görev ve sorumluluğu yerine getirmeliyiz. Karayolu Yolcu taşımacıları olarak bizler toplumun ve Ülkenin kalkınmasında her zaman üzerimize düşen görevi layıkıyla yerine getirmeye çalıştık, çalışacagızda. Ancak birlik ve beraberlik içinde olduğumuz sürece daha güçlü Türkiye yolunda koşar adımlarla hedefimize ulaşabiliriz.

Sektör olarak geçtiğimiz 15 yılda, Ülkemizin her alanında görülen ilerlemeler gibi Karayolu Yolcu Taşımacılığında da çok mesafeler kat ettik. Kurumsallaşmaya önem verdik ve elimizden geldiğince kurumsallaşmanın gereğini yerine getirmenin gayreti içinde olduk.

Bu kapsamda sektörümüzün gelişimin hale getirmek için 2005 yılında Türkiye Otobüsçüler Federasyonunu kurduk. TOFED bu gün 80’den fazla il ve İlçede örgütlenmiş durumdadır. Ayrıca Ülkemizde kazandığımız tecrübeni Uluslararası alana taşınması ve Uluslararası alanda sektörün örgütlenmesi için 21. Ülkeden sektörel birliklerin bir araya gelmesi ile yine Uluslararası Karayolu Yolcu Taşımacılığı Birliği’ni kurduk. Bu alanda da sektörümüzün önderliğinde hızla örgütlenmeye devam ediyoruz.

Sektör mensuplarımızla bu süreçte, sektöre eğitim, sağlık ve sosyal dayanışma alanında hizmet veren Türkiye Otobüsçüler Sosyal Dayanışma vakfını kurduk. Vakfımızdan her yıl yüzlerce öğrencimize burs veriyoruz

Bildiğiniz üzere Ülkemizin son yılarda karşılaştığı ekonomik koşullara paralel olarak Karayolu Yolcu taşıma sektörümüzde zor bir süreçten geçmektedir. Ancak, yüz binlerce sektör mensubu olarak bizler yolcu Taşımacılık faaliyetlerimizi en iyi hizmet kalitesinde sürdürmeye devam etmekteyiz.

Bu meyanda buradaki toplantı organizasyonun gerçekleşmesini sağlayan saygıdeğer BMC yetkililerine de Teşekkür ediyorum. Zira BMC olarak 54 yıldır Ülkemiz Ticari ve Askeri alandaki araç üretimi ile Milli ve yerli imkânlarımız geliştirilmiştir. Biz Karayolu Yolcu taşıma sektörü olarak BMC’nin şehir içi ulaşım ağında ürettiği Otobüs tecrübesini, şehirlerarası Otobüs üretimi kapsamında genişletilmesini sabırsızlıkla bekliyoruz. Hatta Akaryakıt fiyatlarındaki artış gözetildiğinde elektrikli şehirlerarası yolcu otobüsü üretilmesini istiyoruz.

Sektörümüzdeki firmalar her yıl bin yeni otobüs alımı yapmaktadır. BMC gibi yerli şehirlerarası yolcu Otobüs üretimi kabiliyetine sahip milli gururumuz olan bir firmanın bu alanda üretim yapması ile sektör olarak bu otobüslerin kullanılacağını buradan taahhüt ediyoruz. Sahip olduğumuz Uluslararası örgütlenmeler aracılığıyla otobüslerin yurt dışında tanıtılması ve satışında BMC’nin yanında olacağımızın bilinmesini istiyoruz. Zira sektör olarak biz yerli ve milli imkânlarımızı kullanarak Ülkemize katkı sunmak istiyoruz.

Sayın Başkanlarım ve değerli davetliler, Sayın BMC yetkililer ve sayın meslektaşlarım değerli misafirler sözlerimi fazla uzatmadan sizlerle birlikte bulunmaktan ötürü mutlu olduğumu belirterek hepinize sevgi ve saygıyla selamlıyorum” dedi.

Yemek daha sonra sıcak bir sohbet ortamı ardından sona erdi.

bmc-lansman-artvin-(2).jpgbmc-lansman-artvin-(9).jpgbmc-lansman-artvin-(8).jpg

Hayati AKBAŞ - HOPA / LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.