Eskimiş forkliftleriniz Still Arser revizyonuyla yeniden iş başı yapacak

Eskimiş forkliftleriniz Still Arser revizyonuyla yeniden iş başı yapacak

İç lojistik sektörünün global markası KION Group’un Türkiye’de Arkas Holding ile ortak olduğu STILL ARSER, ikinci el araç revizyonunda yenilikçi teknolojilere sahip Çerkezköy Operasyon Merkezi’ni 30 milyon liralık yatırımla hizmete açtı.

İç lojistik sektörünün global markası olarak Avrupa’da 1’inci, dünyada 2’nci sırada yer alan KION Group’un Türkiye’de Arkas Holding ile ortaklığı olan STILL ARSER, ikinci el araçların revizyonunda yenilikçi teknolojilerin kullanılacağı Çerkezköy Operasyon Merkezi’ni 13 Eylül 2023 Çarşamba günü düzenlenen törenle devreye aldı. İç lojistik sektöründe satış ve satış sonrası hizmetler, ikinci el satış ve kiralama, otomasyon çözümleri, iş güvenliği ve operatör desteği alanlarında hizmet sunan STILL ARSER, ikinci el araçların yeniden kazanılarak sürdürülebilirliğe de katkı sağlayacağı Çerkezköy Operasyon Merkezi için 30 milyon liralık yatırım gerçekleştirdi. 5 bin metrekare kapalı, 3 bin metrekare açık alana sahip Çerkezköy Operasyon Merkezi’nde, STILL ARSER tüm yenilik ve teknolojileri kullanarak yılda minimum 250 ikinci el aracı yenileyerek ekonomiye kazandırmayı hedefliyor.

Çerkezköy’deki yeni merkezin açılış töreni; KION Group ITS EMEA Bölgesi Satış ve Servis Başkan Yardımcısı Christophe Lautray ve EMEA Kıdemli Başkan Vekili Jindrich Kotyza, Arkas Holding Satış ve Pazarlama Direktörü ve STILL ARSER Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Nomal, KION ITS EMEA Bölgesi Güney Doğu Avrupa ve Baltık Ülkeleri Kıdemli Direktörü Denis Schreeck ve STILL ARSER Genel Müdürü Mustafa Çiper’in katılımıyla gerçekleşti.

christophe-lautray.jpgTÜRKİYE, ÖZEL İLGİ VE YATIRIMLARI HAK EDİYOR

Çerkezköy Operasyon Merkezi’nin açılışı için Türkiye’ye gelen KION Group ITS EMEA Bölgesi Satış ve Servis Başkan Yardımcısı Christophe Lautray, “Türkiye, EMEA Bölgesi’nin 7’nci büyük pazarı. Bu nedenle özel ilgiyi ve yatırımları hak ediyor” dedi. Türkiye pazarının hızla büyüdüğünü söyleyen Christophe Lautray, şöyle devam etti:

“KION ITS olarak Türkiye'nin büyümesine katkıda bulunan iki güçlü global markamız STILL ve Linde ile yaklaşık 30 yıldır bu ülkedeyiz. %25'lik tarihi bir pazar payına sahibiz ve Türk müşterilerimizi en yeni ürün ve çözümlerle tanıştırmaya devam ediyoruz. Türkiye pazarı EMEA Bölgesi'nin 7. büyük pazarı olup, özel ilgiyi ve yatırımları hak etmektedir. Bu yatırım da bunun bir örneğidir. Yerel destek sağlayan Arkas Grubu ile başarıyla yürüttüğümüz ortak girişim STILL ARSER'in 10. yılını kutlamaktan da büyük mutluluk duyuyorum. Kadın teknisyen istihdamı, sürdürülebilirlik politikaları, SEÇ (Sağlık, emniyet, çevre) tedbirleri ve sosyal sorumluluk faaliyetleri gibi yerel girişimleri görmek beni çok mutlu ediyor. Türkiye pazarı hızla büyüyor ve İstif Makinaları Sektörü için umut verici bir gelecek var. Markalarımız Linde ve STILL ve şimdi de Baoli ile bu pazarda güçlü bir varlık oluşturuyoruz. Bu tesis, karbon ayak izini azaltmaya yönelik döngüsel ekonomi yatırımlarının bir parçasıdır. STILL, KION'un küresel sürdürülebilirlik politikalarının bir parçası olan bu heyecan verici yatırıma tam destek vermektedir. Linde ve STILL olarak halihazırda yılda 18.000 aracın revizyonunu yapıyoruz ve bu ihtiyaçların dörtte birini karşılayan yenileme merkezleri inşa etmiş durumdayız.Şimdi bu kapasiteleri giderek büyüyen bir pazarda daha da geliştireceğiz. Çerkezköy’deki bu operasyon merkezinin, müşterilerimize daha fazlasını sunma konusunda onlara ekstra güç yaratacağına inanıyoruz.

mustafa-ciper.jpgMÜŞTERİLERİMİZLE GÜVENE DAYALI İŞ BİRLİĞİ İÇİNDEYİZ

STILL ARSER Türkiye Genel Müdürü Mustafa Çiper de açılışta yaptığı konuşmada, şunları söyledi: “1920 yılında kurulan global şirketimiz STILL GmbH, dünya çapında 9000’den fazla çalışanıyla forklift sektörünün öncüsü. Aynı zamanda iç lojistik sektörünün global markası olarak Avrupa’da 1’inci, dünyada 2’nci sırada yer alan KION Grubu’nun bir parçası. 1996’da Arkas Grubu bünyesinde ARSER adıyla kurulan şirketimiz, 2001’de STILL’in distribütörlüğünü aldı. 2013 yılında adımızı STILL ARSER olarak değiştirdik.10 yıldır STILL ARSER olarak lojistik, beyaz eşya, otomotiv, tekstil, gıda, kimya, içecek, perakende, cam sanayi, elektronik, kauçuk ve plastik alanında bu sektörlerin en büyük firmaları ile güvene dayalı bir iş birliği içindeyiz. Yetkin çalışanlarımız ve satış sonrası servislerimizle müşterilerimizin çözüm ortağı olmaya devam ediyoruz. Çerkezköy Operasyon Merkezi’mizle, sektördeki öncü konumumuzu daha da ileriye taşıyacağımıza inanıyoruz.”

Trakya bölgesinde değişik sektörlerde ikinci el piyasa değeri 100 milyonlarla ifade edilen bir araç filosunda kendi markalarının çalıştığını söyleyen Mustafa Çiper, operasyon merkezine ilişkin şu bilgileri verdi: “Yıllardır bölgede müşterilerle kurulan iyi ilişkiler ve yaratılan karşılıklı güvene dayalı filo yönetimi tecrübemizi artırmak ve büyüyen iç pazar ile STILL’i tercih eden tüm firmalara bu birikimi yansıtmak amacıyla güçlü bir yatırım yapma kararı aldık. Avrupa standartlarında hizmet verecek Operasyon Merkezi’nde neredeyse tamamı elektrikli ve sıfır emisyon olan yıllık minimum 250 adet faal haldeki araç komple soyularak yeni parçalarla donatılıp sıfır görünümüne kavuşturulacak. Bayilerimizin de gücüne güç katarak pazara kiralama ve ikinci el satış olarak sunulması sağlanacak.”

SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HEDEFLERİNE DESTEK VERİYORUZ

STILL ARSER olarak, sürdürülebilirlik ve yeşil teknoloji konusuna büyük önem verdiklerini belirten Mustafa Çiper, “Müşterilerimize sunduğumuz otomasyon çözümleri sayesinde işletmelerin sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmalarına da destek oluyoruz. Daha verimli iş süreçleri sayesinde enerji ve kaynak tüketimini azaltmak mümkün olurken, daha düşük karbon ayak izleri bırakmalarına yardımcı oluyoruz. Çerkezköy Operasyon Merkezi’mizde sunacağımız ikinci el araç revizyon ve yenileme hizmetleri sayesinde hem istihdam hem milli ekonomimize destek hem de sürdürülebilirlik için sağlam adımlar atmaya devam ediyoruz” dedi.

mehmet-nomal.jpgYÜZLERCE FORKLİFTE İKİNCİ BİR HAYAT KAZANDIRACAĞIZ

Açılışta konuşan Arkas Holding Satış ve Pazarlama Direktörü Mehmet Nomal ise şunları söyledi: “100 yılı aşkın süredir faaliyet gösteren Arkas Grubu 60 şirketi, 8300 çalışanı ile uluslararası taşıma ve lojistik sektörünün önemli bir oyuncusu. Elleçleme, istif bizim işimizin de önemli bir parçası. 22 yıl önce bu sebeple STILL Türkiye distribütörü olmuştuk. 10 yıl önce de bu alanda dünyanın en iyi teknolojisini üreten Alman ortaklarımızla güçlerimizi birleştirerek STILL ARSER’i hayata geçirdik. Kendilerine ülkemize olan ilgi ve güvenlerinden dolayı teşekkür etmek ve “Nice 10 yıllara” demek istiyorum. Uzun yıllardır müşterilerimizin forklift ve sair istif makinaları ile ilgili ihtiyaç duyabileceği tüm alanlarda, yeni araç, uzun/kısa dönem kiralama ve gezici/direkt serviste komple ve nitelikli bir hizmet üretmeye çalışıyoruz. Yenileme ve operasyon merkezi yatırımıyla eksik kalan bir halkayı tamamlamayı hedefledik. Burada her yıl yüzlerce forklifte ikinci bir hayat kazandıracağız ve ülkemiz için ekstra değer yaratacağız.”

stil-hurda-ve-yeni.png

Ömrünü tamamladığını düşündüğünüz forkliftinizi Still Arser'in Çerkezköy'deki revizyon fabrikasına ulaştırıyorsunuz. Önce parçalarına ayrılan makineniz daha sonra yandaki görünümüne kavuşarak yeniden deponuzda tıkır tıkır çalışıyor.

stilll-arser-toplu.jpg

still-arser-fabrika.jpgstill-arser-fabrika3.jpgSTILL ARSER Hakkında:

1920’de kurulan STILL GmbH, dünya çapında 9000’den fazla çalışanıyla forklift sektörünün öncüsüdür. 2013 yılına kadar Arkas bünyesinde faaliyetlerini sürdüren firma; o yıl içinde STILL GmbH ile ortaklık kurarak STILL ARSER adıyla faaliyetlerine devam etme kararı aldı. STILL ARSER, İstanbul ve İzmir’deki merkez ofisleri ile Türkiye’nin her yerine dağılmış bayi ağıyla hizmet veriyor. Yeni ve ikinci el araç satışlarının yanında özellikle kiralama projelerine odaklanarak, profesyonel personeli ve 4500’ü aşkın ekipmanı sayesinde Türkiye’nin önde gelen firmalarıyla iş ortaklığını sürdürüyor.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.