Shell, Komatsu için yeni nesil madeni yağlar üretecek

Shell, Komatsu için yeni nesil madeni yağlar üretecek

Shell, Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. ile gerçekleştirdiği yeni bir anlaşma ile küresel iş makinaları sektörünün lider markalarından Komatsu için madeni yağ üretecek.

1923 yılından bu yana Türkiye’de güçlü faaliyetlerini sürdüren Shell; başta otomotiv olmak üzere enerji, demir çelik, inşaat, madencilik ve genel imalat gibi sektörlerde, müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamak için çeşitli madeni yağ ürünlerinin üretimini, satış ve pazarlamasını gerçekleştiriyor. Shell bu doğrultuda, Japonya merkezli Marubeni Corporation iştiraki olan Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. ile yeni bir anlaşmaya imza attı. Yeni dönemde Shell, iş makinaları üretiminde dünya pazarında en önemli oyunculardan biri olan Komatsu için madeni yağlar geliştirecek ve üretecek. Shell’in Akdeniz’deki tek gres ve en büyük madeni yağ üretim tesisi olan Derince tesislerinde üretilecek olan madeni yağlar hem orijinal bakım yağları hem de satış sonrası için geliştirilecek.

Kline & Company tarafından 16 kez üst üste küresel pazar lideri olarak seçilen Shell Madeni Yağlar, güçlü Ar-Ge çalışmaları neticesinde üstün bir teknoloji ile ürün geliştiriyor ve üretiyor. Shell'in madeni yağ portföyü, otomotiv sektörüne yönelik Shell Helix ve Shell Rimula motor yağlarının yanı sıra, Shell Tellus, Shell Omala, Shell Mysella, Shell Argina gibi endüstriyel yağlar ve gres markası Shell Gadus ürünlerinden oluşuyor.

Başarılı çalışmalarında küresel çapta öncü markalarla gerçekleştirdikleri iş birliklerinin önem taşıdığını ifade eden Shell & Turcas Madeni Yağlar Kurumsal Satışlar Direktörü Can Ayvalıoğlu; “Madeni yağlar alanında tüm iş ortaklarımıza yüksek performanslı geniş̧ ürün portföyümüzle hizmet etmek üzere Ar-Ge ve inovasyona önemli yatırımlar yapıyoruz. Shell’in küresel deneyimlerinden de yararlanarak şimdiye dek hem uluslararası hem de ulusal çapta sayısız ilki sektörümüze kazandırmış bulunuyoruz. Marubeni Dağıtım ve Servis A.Ş. ile gerçekleştirdiğimiz yeni iş birliğimizin de benzer ilklere ve yeniliklere vesile olacağına inancımız tam. 70 ülkeye ihracat gerçekleştirdiğimiz Derince Madeni Yağ ve Gres Üretimi Tesisimizde, Komatsu iş makinalarının gücüne güç katacak yenilikçi ürünler üreteceğiz. Bu iş birliğiyle sektörümüzün gelişimine sunduğumuz katkıyı da güçlendirecek olmaktan mutluluk duyuyoruz” dedi.

İş makinaları sektöründe yepyeni bir dönem başlatan yeni nesil Komatsu iş makinalarını, çok yakın bir zamanda iş ortaklarıyla buluşturduklarını belirten Marubeni Dağıtım ve Servis İş ve Maden Makinalarından Sorumlu COO Burçak Birand; “Yüksek üretim kapasitesi ve yakıt tasarrufu gibi birçok avantajı bir arada sunan yeni nesil Komatsu iş makinaları, kullanıcılarına sunduğu ayrıcalıklara Shell ile gerçekleştirdiğimiz bu iş birliği sayesinde bir yenisini daha ekledi. Müşteri odaklı hizmet anlayışımız ile satış sonrasında iş makinalarının kesintisiz çalışmasını sağlamak önde gelen sorumluluklarımız arasında yer alıyor. Makinaların düzenli yağ bakımları, kesintisiz performans sunmaları açısından oldukça önem arz ediyor. Komatsu iş makinalarının daha güçlü ve daha verimli çalışması için pim, burçların ve tüm metal alaşımların yağ ihtiyacını artık Shell’in yenilikçi ürünleriyle karşılıyoruz.

Dünya genelinde Komatsu iş makinalarının yağ tedariğini yüksek oranda Shell sağlıyor. Bu yüzden Shell’in Komatsu özelinde önemli bir deneyime ve tecrübeye sahip olduğunu düşünüyoruz. İş ortaklarımıza sunduğumuz en önemli avantajlardan biri 3 yıl/6000 saat ücretsiz bakım ve uzatılmış garanti hizmetlerimize yağ bakımlarını dahil etmiş olmamız. Shell tarafından komponentlerden alınan yağlar analiz ediliyor, online veri tabanı üzerinden metal aşınım takibi sağlanıyor ve bu sayede komponentlerin kullanım ömrü uzuyor. İş ortaklarımız da kesintisiz ve sürdürülebilir bir hizmet almanın rahatlığını yaşıyor. Shell ile gerçekleştirdiğimiz bu ortaklık ile de müşterilerimize doğru ve güvenilir servis hizmetini sunmaya devam edeceğiz” dedi.

2022 yılında 150 milyon litre madeni yağ ve gres satışı gerçekleştiren Shell Türkiye, Marubeni Dağıtım ve Servis iş birliği kapsamında, Komatsu iş makinaları için özel üretilmiş motor yağları, hidrolik yağları ve gresler gibi çok geniş bir ürün portföyüyle inşaat ve maden sektörlerinde yüksek performans, emniyet ve verimlilik sağlamak üzere çözüm sunacak.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.