Türk Demiryolu Zirvesi uzmanları buluşturdu

Türk Demiryolu Zirvesi uzmanları buluşturdu

Bu yıl ilk kez düzenlenen, “Türk Demiryolu Zirvesi” ile Türkiye’nin demiryolu dünyasındaki en önemli gündem maddeleri sektörün öncü isimleri tarafından masaya yatırılıyor.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı tarafından organize edilen ve demiryolu sektörünün liderlerini alanında uzman isimlerle buluşturan “Türk Demiryolu Zirvesi”  bu yıl ilk kez Sirkeci Garı’nda yapılıyor. 21-24 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek zirvede, Türkiye’nin demiryolu dünyasındaki en önemli gündem maddeleri sektörün öncü isimleri tarafından masaya yatırılacak.

 Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu zirvenin açılış konuşmasında, demiryollarında ülkenin büyük bir yol kat ettiğini ifade ederek, şöyle konuştu:

 “Türkiye’yi Avrupa’nın 6.ncı, dünyanın 8.nci Yüksek Hızlı Tren işletmecisi yaptık. Bakü-Tiflis Kars demiryolu hattı ve Marmaray’ı yaparak Pekin’den Londra’ya kadar uzanan ‘demir ipek yolu’nu tamamladık. Ankara-Sivas ve Ankara-İzmir Yüksek Hızlı Tren hatları gibi daha nice projelerimiz yoğun bir şekilde devam ediyor.  Bunların yanında, Avrasya Tüneli, Yavuz Sultan Selim ve Osmangazi Köprüsü, İstanbul-İzmir Otoyolu gibi dev projelere imza attık. 1915 Çanakkale Köprüsü, Filyos Limanı gibi daha nice iddialı projelerimiz devam ediyor. Küçük Çamlıca TV ve Radyo Kulesini geçtiğimiz günlerde yayıncılık hizmetlerine açarak Çamlıca tepelerini demir yığınlarından kurtardık.”

“ULAŞTIRMA VE ALTYAPIDA DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜ GERÇEKLEŞTİRİYORUZ”

adil-karaismailoglu-demiryolu-zirvesi.jpgYapılanların yeterli olmadığını da ifade eden Bakan Karaismailoğlu, “İlk günkü heyecanımızla, Türkiye’mizin ve vatandaşlarımızın çağın gereği olarak artan ihtiyaçlarını bir bir karşılamaya devam ediyoruz. Yerli ve milli teknolojilerimizi üreterek, ulaştırma ve altyapıda dijital dönüşümü gerçekleştiriyor, akıllı ulaşım sistemleriyle, verimli, hızlı, güvenli ve katma değerli seyahati mümkün hale getiriyoruz. Yeni İpek Yolu’nun kalbinde yer alan coğrafyamızı dünyaya bağlayan multi-modal ulaşım hatlarıyla, ticari koridorlar oluşturuyor, lojistik anlamda bir süper güç olma yolunda ilerliyoruz. Ülkemizin dünyanın lider ekonomilerinden biri olma hedeflerine gayret ve azimle hizmet etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

“TÜRKİYE’NİN DEMİRYOLLARINI GELECEĞE TAŞIYORUZ”

Karaismailoğlu,  “Milli Ulaşım ve Altyapı Politikalarımızın bir parçası olan bu yaklaşımla, Türkiye’nin Demiryollarını geleceğe taşıyoruz. Bu kapsamda 2023 yılı hedeflerimizi şu şekilde belirtebilirim” diye konuşan Bakan Adil Karaismailoğlu, şunları söyledi:  “Türkiye’nin en güvenilir ulaşım markası olmak, Avrupa’nın en fazla yük ve yolcu taşıyan demiryolu markası olmak, Ekspres hatlar ile Avrupa’nın öncü deneyim, kültür odaklı turizm hatlarına sahip olmak, Mutlak müşteri memnuniyetini esas alan sadakat programını geliştirerek, modern bir müşteri ilişkileri yönetim modeline sahip olma hedeflerimiz doğrultusunda çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Bu çalışmaları Türk Demiryolu Zirvesi ile bir kez daha ön plana çıkarmış oluyoruz” dedi.

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.