Denizli, şehiriçi ulaşımda Mercedes Yıldızı'na yatırım yaptı

Denizli, şehiriçi ulaşımda Mercedes Yıldızı'na yatırım yaptı

7 adet Mercedes-Benz Conecto Solo, 10 adet Mercedes-Benz Conecto Körüklü ve 3 adet Mercedes-Benz Tourismo 15 RHD model otobüs, Mercedes-Benz Türk yöneticileri tarafından Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne teslim edildi.

Mercedes-Benz Türk, son teknolojiye sahip modern ve güvenli otobüsleriyle, şehirlerin ulaşım ve taşımacılık kalitesine katkı sağlamaya devam ediyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi ile yapılan anlaşma doğrultusunda; şehir içi toplu ulaşımda kullanılmak üzere 7 adet Mercedes-Benz Conecto Solo ve 10 adet Mercedes-Benz Conecto Körüklü; havalimanı transferinde kullanılmak üzere ise 3 adet Mercedes-Benz Tourismo 15 RHD model otobüs, Denizli Ulaşım A.Ş.’ye teslim edildi. Bu teslimatla birlikte Denizli Ulaşım A.Ş.’nin araç parkındaki Mercedes-Benz marka otobüs sayısı 58 adede ulaştı. Çarpışma Önleyici Sistem, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Reküperasyon Modülü, Şerit Takip Asistanı, Aktif Acil Fren Sistemi ve Ön Çarpışma Koruyucusu ile donatılmış otobüsler, Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretildi.

Düzenlenen törene Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli Ulaşım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Gonca, Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy, Mercedes-Benz Türk Şehir İçi Otobüs ve Kamu Satış Grup Müdürü Orhan Çavuş, Mercedes-Benz Türk Şehir İçi Otobüs ve Kamu Satış Koordinatörü Çağın Kaymaz, Hastalya Otomotiv Genel Müdürü Naz Asena Tüzün ve Hastalya Otomotiv Müdürü Erhan Ünveren katıldı.

Kentin ulaşım altyapısını güçlendirmek adına önemli bir adım attıklarını belirten Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan; “Şehrimizin her köşesine ulaşımı kolaylaştırmak ve vatandaşlarımızın yaşam kalitesini artırmak için çalışıyoruz. Mercedes-Benz Türk tarafından üretilen modern ve yenilikçi otobüslerimizle, çevreye duyarlı ulaşım hizmetini hayata geçirirken aynı zamanda vatandaşlarımıza güvenli ve konforlu bir seyahat deneyimi sunacağız. Şehrimizin sürdürülebilir kalkınma hedefleri doğrultusunda, geçmişte olduğu gibi bugün de kararlılıkla ilerliyoruz. Filomuza kattığımız yeni otobüslerimizin de hedeflerimize ulaşmamızda önemli bir kilometre taşı olacağına inanıyoruz” dedi.

denizli-mercedes-yatirim-2.jpgTörende konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Otobüs Pazarlama ve Satış Direktörü Osman Nuri Aksoy: “Mercedes-Benz Türk olarak, inovatif bir yaklaşımla, her zaman daha iyisini yapmayı hedefleyerek var gücümüzle çalışıyoruz. Denizli Büyükşehir Belediyesi ile 12 yıldır devam eden iş birliğimizde de odağımız şehir içi ulaşımda en iyi yolculuk deneyimini, en uygun çözümlerle sunmak; bu vizyonla ilerlemeye devam ediyoruz. Bugün burada teslimatını gerçekleştirdiğimiz yüksek teknoloji, konfor ve güvenlik standartlarına sahip otobüslerimizin şehir içi ulaşıma yeni bir soluk getireceğine, Denizli halkının günlük yaşamını kolaylaştıracağına ve kent yaşamının kalitesini artıracağına yürekten inanıyoruz. 12 yıldır bizlere güvenen ve Mercedes-Benz kalitesini tercih eden Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne en içten teşekkürlerimizi sunuyoruz. Yol arkadaşlığımızın güçlenerek devam etmesini diliyoruz” dedi.

denizli-mercedes-yatirim-3.jpgTörende konuşma yapan Mercedes-Benz Türk Şehir içi Otobüs ve Kamu Satış Grup Müdürü Orhan Çavuş şunları söyledi; “Mercedes-Benz Türk olarak, daima ileriye yönelik adımlar atmayı, başarı çıtamızı yükseltmeyi ve şehir içi ulaşım deneyimini geliştirecek otobüsler üretmeyi önemsiyoruz. Her bir aracımızı sadece bir taşıt olarak değil, aynı zamanda bir yaşam kalitesi unsuru olarak görüyoruz. Bu doğrultuda, dünyanın en modern otobüs fabrikalarından olan Hoşdere Otobüs Fabrikamızda ürettiğimiz otobüslerimiz, yenilikçi teknolojileri, üst düzey güvenlik donanımlarını ve konforu bir araya getiriyor. Bugün teslimatını gerçekleştirdiğimiz ve Hoşdere Otobüs Fabrikası’nda üretilen Conecto ve Tourismo model otobüslerimizin de sahip oldukları Çarpışma Önleyici Sistem, Kör Nokta Uyarı Sistemi, Reküperasyon Modülü, Ön Çarpışma Koruyucusu ve Aktif Acil Fren Sistemi gibi donanımlarla vatandaşlarımıza güvenli ve konforlu bir şehir içi ulaşım deneyimi yaşatacaklarına inanıyoruz. Mercedes-Benz Türk olarak, geçmişte olduğu gibi bugün de kentlerimizin modern ulaşım ihtiyaçlarına cevap vermeye devam edeceğiz. Teslim ettiğimiz otobüslerin Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne hayırlı olmasını temenni ediyorum.”

LOJİPORT

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.